About us

*****

A dog entered my life…and changed everything!

*****

My love for golden retrievers roots from the United States where I lived, studied and worked for many years. I did a lot of dog sitting during my years overseas and grew especially fond of a golden girl Olive. So when I moved back to Estonia in fall 2013 I knew a golden retriever was bound to become my first dog.
I strongly believe in “everything happens for a reason” and I know Boston was meant to become my dog. Everything that followed has been more than wonderful. I am so happy and grateful to all the people I have met in the dog show world and for teaching me all about it and introducing me to so many new friends with whom I can share my love for dogs.

Registering my own kennel in fall 2016 was just a natural step following the course of the last years. Lakebrook has a strong meaning for me as it’s basically my family name in English. I believe it’s perfect for a kennel of goldens as they love water in all shapes and sizes: lakes, rivers, streams, brooks and puddles!

*****

Minu armastus kuldsete retriiverite vastu tuleb USAst, kus ma elasin, õppisin ja töötasin mitu aastat. Nende aastate jooksul seal elades pakkusin ka koerahoiu teenust ja mulle sai eriti kalliks üks kuldne tüdruk nimega Olive. Kui ma Eestisse tagasi kolisin 2013 aastal siis oli kindel, et minu esimeseks koeraks saab kuldne retriiver.
Ma usun sügavalt ütlusesse “kõik, mis juhtub, juhtub põhjusega”, seega ma olen kindel, et Boston pidi minu koeraks saama. Kõik, mis sellele järgnes on olnud rohkem kui imeline. Ma olen nii õnnelik ja tänulik kõikidele nendele inimestele koertenäituste maailmas, kes on mulle selle kohta nii palju õpetanud ja tutvustanud mind omakorda paljudele uutele sõpradele, kellega ma saan jagada oma armastust koerte vastu.

Oma kenneli registreerimine 2016 aasta sügisel oli loomulik samm sellel teel, mida mööda olen viimased aastad liikunud. Lakebrook on minu jaoks sügava tähendusega, sest see on põhimõtteliselt minu perekonnanimi inglise keeles. Ma usun, et see on vägagi sobiv kuldsete retriiverite kennelile, sest need koerad armastavad vett igal kujul ja suuruses: järved, jõed, ojad ja lombid!

*****

*****

Courses I have taken / Kursused, mille olen läbinud:
 • The introductory course “Animal assisted interventions” by Estonian Association of Assistance and Therapy Dogs
  Sissejuhatav kursus “Loomi kaasavad sekkumised” , korraldaja Eesti Abi- ja Teraapiakoerte Ühing
 • The basics of the successful retrieve by Riin Kooli-Kõnnussaar
  Õnnestunud retriivimise alused, korraldaja Riin Kooli-Kõnnussaar
 • Breeders training/learning course by the Estonian Kennel Union
  Kasvatajakoolitus, korraldaja Eesti Kennelliit
 • Katsekohtunike, jahikatsekohtunike ja koerte koolitajate baaskursus
 • Animal Assisted Interventions in Rehabilitation of Children with Special Needs
 • Gerard O’Shea Dog Management
 • Gerard O’Shea Handler Seminar for beginners
 • Gerard O’shea Handler Seminar for advanced
 • Kuldse retriiveri grooming teooria + praktika
 • Dog massage course, theory + practical
  Koertemassaaši kursus, teooria + praktika

*****

Books to read / valik raamatuid lugemiseks:
 • “Training the working retriever” by Anthea Lawrence     Buy HERE
 • “Teaming with your therapy dog” by Ann       Buy HERE
 • “Dogs Homoeopathic Remedies” by George Macleod   Buy HERE
 • “Inside of a Dog: What dogs see, smell and know” by Alexandra Horowitz    Buy HERE

*****

We are members of / Oleme liikmed: